05-28-2019, 02:24 PM 1
Laplace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SB Üyesi
Ad Soyad: heryer
Üyelik tarihi: Apr 2019
Bulunduğu yer:
Mesaj: 874
Cinsiyet:
Operatör:
Aldığı Beğeni: 0/0
Ticaret:0, 0%
Hosting Festivali İstanbul'da Gerçekleştirildi

Hosting sektörünün en büyük organizasyonlarından biri olan ve hem sektör yöneticilerini hem de son kullanıcıları bir araya getirerek, sektörün gelişimine katkı sağlayan Hosting Festivali 16 Nisan'da İstanbul Levent'te bulunan Wyndham Grand Otel'de gerçekleştirildi. Etkinliğin moderatörlüğünü Natro Hosting Pazarlama Yönetmeni Burkay Yapağcıoğlu gerçekleştirdi.


[?ye Olmadan Linkleri G?remezsiniz. ?ye Olmak i?in TIKLAYIN...]


Etkinlik Selçuk Saraç'ın "Her Şey Hosting" isimli açılış konuşması ile başladı. Hosting'in güncel yaşantımızdaki önemine dikkat çeken Saraç, kendi hazırlamış olduğu rapora göre Türkiye'de 1 milyon 570 bin alan adı olduğunu belirtti. Dünyada hosting hizmetlerinde trendin cloud hizmetlerine doğru yönlendiğini ve hazır uygulamaların çok fazla önemsenmeye başlandığını ifade etti. 2015 yılında sektör hacminin 600 milyon dolar seviyesine çıktığını belirten Saraç, dünyada 465 milyon dolar hacme sahip oyun pazarında Türkiye'nin 16. sırada olduğunu belirtti. Mobil trafik, bulut servisleri, IT sektörünün personel ihtiyaçları, veri depolama ve e-ticaret sektörünün genel durumuna da değinen Saraç, son olarak dünya hosting pazarından daha fazla pay alınması için; planlama, kurumsallık, reklam, insan kaynakları, eğitim ve ürün geliştirmenin ne derece önemli olduğunun altını çizdi.selçuk-saraç-hosting-festivali-istanbul-2016

İkinci oturumda, HP EMEA İş Geliştirme Direktörü Robert Stroomberg, HP'nin dünya üzerindeki partnerleri, gelecek planları, bulut sektörünün son durumu ve verilerin daha sağlıklı depolanması için HP'nin yapmış olduğu çalışmaları anlattı.

[?ye Olmadan Linkleri G?remezsiniz. ?ye Olmak i?in TIKLAYIN...]

Özellikle bulut bilişim konusunun ön planda olduğu etkinlikte, Microsoft Azure Strateji Partneri Bülent Sezgin'de Microsoft tarafından sunulan bulut bilişim hizmetlerine değindi. Microsft'un Hibrid Bulut hizmetinin yanı sıra en büyük silahının Azure Stack olduğunu açıkladı.

Verilen kahve arasından sonra herkesin büyük merakla beklediği cPanel sunumu başladı. cPanel SEO'su Nick Koston ve İş Geliştirme Direktörü Ken Power'ın gerçekleştirdiği sunumda cPanel versiyon 5.6'ya geçildiği ve bunanla birlikte; SSL, sunucu taşıma, e-mail yapılandırma ve MySQL konularında bir çok yenilik yapıldığı açıklandı. Bunların dışında cPanel için alt kullanıcı oluşturma ve Easyapache 4 'te multi PHP seçeneğinin de geldiği belirtildi.

« Web Hosting Platformu Değişikliği Nasıl Yapılır? | Hosting Festivali Başlıyor! »

Seçenekler
Stil

Yukar? Git