Sağlık Diyet listeleri, sağlıklı beslenme, sağlık haberleri ve sağlık sohbet alanı.

01-12-2019, 07:47 PM 1
Cavusoglu4444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SB Üyesi
Ad Soyad:
Üyelik tarihi: Jan 2019
Bulunduğu yer:
Mesaj: 301
Cinsiyet:
Operatör:
Aldığı Beğeni: 1/0
Ticaret:0, 0%
Kaçış Sendromu Nedir?

Kaçış sendromu, vücutta damarlardan mineral, protein ve suyun sızması sonucunda gelişen bir hastalıktır. Bu hastalığın sonunda kişinin şoka girdiğini görürüz. Kaçış sendromu, çeşitli belirtiler vererek ortaya çıkmaktadır. Genellikle yorgunluk, halsizlik, hafif ateş ve gribal enfeksiyon gibi belirtiler vermektedir. Aynı zamanda tansiyon düşmesi, vücutta şişlikler, vücutta ödemler, kanda albümin azalması ve kanın koyulaşması da en şiddetli belirtileridir. Kaçış sendromu günlük yaşamı zorlayan, kişiyi oldukça olumsuz etkileyen bir hastalıktır. Hastalığın erken tanı konularak tedavi edilmesi gerekmektedir. Erken tanı konulmaması tedaviyi geciktirmektedir. Bu nedenle hastalık ilerleme yaşamaktadır. Hastalığın ilerlemesi, tüm organlara zarar vermesine neden olmaktadır. Kişinin aniden kriz geçirmesine sebebiyet vermektedir. Yaşanan ani krizler ise ölümlere dahi yol açmaktadır.

kacis-sendromu-hakkinda-bilinmesi-gerekenler.jpg

Bu hastalık psikolojik durumda da kişiyi bunalıma hatta depresyona sokabilir. Septik şok reaksiyonun, ne zaman yaşanacağı belli değildir. Damarlarda bulunan protein, kanı besleyen diğer maddelerin ve minerallerin dışarıya sızması ile ortaya çıkmaktadır. Diğer organların işlevini azaltmaktadır. Kaçış sendromuna, köpek pisliği veya diğer hayvanların dışkılarının yol açabileceği belirtilmiştir. Kaçış sendromu her hastada farklı şekilde ortaya çıkmaktadır. Bu hastalığın belirtileri de her hastada farklı görülmektedir. Hastalığın ölümcül kriz olarak adlandırılan atağı, senede bir ya da iki kez meydana gelmektedir. Sendrom ani şekilde vücuda girerek yerleşmektedir. Aynı zamanda kısa süre içinde kronik bir duruma gelmektedir. Bu nedenle belirtiler olan vaka kısa süre içinde doktora başvurmalıdır. Tanı konulduktan sonra ise tedavi kısa süre içinde başlamalıdır.

kacis-sendromu-hakkinda-bilinmesi-gerekenler-001.jpg

Kaçış Sendromu Belirtileri Nelerdir?
Tansiyon düşüklüğü
Vücutta şişlikler
Vücutta ödemler
Kanda albümin azalması
Kanın koyulaşması
Yorgunluk
Halsizlik
Ateş
Baş ağrısı
Baş dönmesi
Bulantı
Gribal enfeksiyon belirtileri
kacis-sendromu-hakkinda-bilinmesi-gerekenler-002.jpg

Kaçış Sendromu Tedavisi
Kaçış sendromu hastalığının tedavisi bulunmamaktadır. Bu hastalıkta tedavi olarak yaşanan krizlerin daha az riskle atlatılması sağlanmaktadır. Aynı zamanda krizlerin daha az tekrarlanmasını sağlamak tedavinin amacıdır. Kişilerde görülen belirtiler, hastalığın habercisidir. Bu nedenle kişiler doktora başvurmalıdır.

kacis-sendromu-hakkinda-bilinmesi-gerekenler-003.jpg

Doktor, kişinin belirtilerine göre hastalığı teşhis etmektedir. Kesin tanı için gerekli testler ve tahliller yapılmaktadır. Bunların sonucunda kesin teşhis konulmaktadır. Daha sonra ise doktorun uygulayacağı tedavi yöntemi dikkate alınarak tedavi sürecine başlanmalıdır. Tedavi sürecinde genellikle ilaç tedavisi uygulanmaktadır. İlaç tedavisi olarak üst solunum yolu hastalıkları için kullanılan ilaçlar kullanılmaktadır. İlaç tedavisi doktorun önerdiği ve gerektiği şekilde düzenli olarak kullanılmalıdır. Düzenli olarak kullanılan ilaçlar, hastalıkta yaşanan krizlerin riskini düşürmektedir. Aynı zamanda bu krizlerin sayısını da azaltmaktadır. Bu nedenle tedavi sürecinde vakalar da doktorun uyguladığı tedavi yöntemine uymalıdır.

« Mayonezin İnsan Sağlığına Zararları | Diş Çürümesini Engellemenin 8 Yolu! »

Seçenekler
Stil

Yukar? Git