Oyuncu Ekipmanları Oyuncu ekipmanları fikir alış verişi, bilgi ve destek forumu.

01-11-2019, 10:35 PM 1
Cavusoglu4444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SB Üyesi
Ad Soyad:
Üyelik tarihi: Jan 2019
Bulunduğu yer:
Mesaj: 301
Cinsiyet:
Operatör:
Aldığı Beğeni: 1/0
Ticaret:0, 0%
Oyun dünyasında oyun donanımı denildi mi akla ilk gelen firmalardan biri şüphesiz Razer'dır. Her ne kadar fiyat olarak Razer ürünleri çok üst seviyelerde olsa da, bu markayı oyun donanımları dünyasının Apple'ı olarak saymak mümkün. En küçük aparatından devasa klavyelerine kadar, her ürününde bir numaralı öncelik olan kalite anlayışı, aldığınız her Razer ürününün kutusundan, kablosuna kadar uzanır. Bugün ise Razer'ın belki de en köklü oyun faresi serilerinden biri olan Deathadder'ın, 2016 sürümü olan Elite'ini inceleyeceğiz.

Kökeni 2006 yılına kadar uzanan Razer'ın en ünlü oyun faresi Deathadder, yıllar içinde birçok revizyon geçirmiş olsa da, ana hatlarından hiç ama hiç ödün vermedi. Tasarım anlamında yıllar boyunca birçok model görmüş olmasına rağmen, neredeyse hiç değişmeyen Deathadder, günümüzde birçok profesyonel oyuncunun bir numaralı tercihi konumunda. Sunduğu ergonomi ve kaliteyle, uzun mu uzun yıllar boyunca sıkılmadan kullanabileceğiniz bir mouse olan Deathadder, 2016 model Elite ile bir kez daha karşımızda.

Razer Deathadder Elite
Öncelikle mouse'un bir önceki Deathadder modeli Chroma ile farklarından bahsetmek istiyorum. Kısa sürecek çünkü arada neredeyse hiçbir fark yok. Boyut, olarak birebir aynı ağırlıkta olan Deathadder Elite'in belki de tek farkı, mouse'un üst yüzeyinde bulunan ekstra iki tuş. Bu iki tuş istediğimiz gibi programlanabilirken, standart bir halde DPI ayarını yapabiliyor. Razer'ın kullanışlı Synapse yazılımı üzerinden 5 farklı DPI ayarı hazırlanabiliyor, ve oyun içerisinde zahmetsizce değiştirilebiliyor. Deathadder Elite'in bir önceki Deathadder olan Chroma'dan tek farkı bu. Ancak zaten başarılı bir performans sergileyen Deathadder'ın tasarımında değişiklik olmaması, eleştirilecek bir durum değil.

Günümüzde oyun mouse'ları farklı oyun türleri için farklı şekillerde hazırlanıyor. Örneğin kimi mouse'lar FPS oyunlarında başarılı iken, kimileri moba'larda iyi performans sergileyebiliyor. Mouse'ların tasarımları da bu durum göz önünde tutularak yapılıyor. Razer'ın yeni Deathadder modeli Elite için ise bu durum biraz farklı. Çünkü Deathadder Elite tasarımı ile neredeyse tüm oyun türlerinde başarılı sonuçlar almanıza yardımcı oluyor. Elite ile hep Overwatch'da akıcı bir oyun deneyimi yaşarken, hem de Rise of Nations'da sorunsuzca ve keyifle oyun oynayabildim.

Razer Deathadder Elite
Razer'ın bir diğer önemli özelliği ise Synapse yazılımının hafifliği ve kullanışlılığı. Birçok oyun donanımı firmasının kendilerine has yazılımlarını kullanmış biri olarak, Razer'ın Synapse'i aralarında en çok beğendiğim oldu. İstediğim tüm ayarları kolaylıkla gerçekleştirebilirken, yazılım sistemime de hiçbir yük bindirmedi. Kısacası Razer'ın donanım konusundaki performansı, yazılım tarafında da aynı şekilde korunmuş.

Razer Deathadder Elite'in tuş takımına ise dünyaca ünlü Mouse tuşu üreticisi Omron destek vermiş. Mekanik bir tuş takımı kullanan Deathadder Elite, Razer'ın iddiasına göre en hızlı tepki süresine sahip. Ayrıca dayanıklılık konusunda da bir hayli iddialı. Razer Deathadder'ın Elite'in tıklama ömrü 50 milyon olarak belirtilmiş. Şuan için bunu test etme şansımız ne yazık ki yok ama 10 yıl sonra incelemeyi güncellerim...

« Razer Kraken Pro V2 | HyperX Cloud Stinger »

Seçenekler
Stil

Yukar? Git