Oyuncu Ekipmanları Oyuncu ekipmanları fikir alış verişi, bilgi ve destek forumu.

01-11-2019, 10:34 PM 1
Cavusoglu4444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SB Üyesi
Ad Soyad:
Üyelik tarihi: Jan 2019
Bulunduğu yer:
Mesaj: 301
Cinsiyet:
Operatör:
Aldığı Beğeni: 1/0
Ticaret:0, 0%
Günümüzde oyun kalitesini arttırmak için kasa içi donanımın dışında masaüstü donanımların da çok önemli yere sahip olduklarını unutmamalıyız. Bunu oynadığınız oyunlara göre klavye, mouse ve kulaklık olarak ayırmak mümkün. Oyunda aldığınız performansın yanı sıra, masaüstü donanımların direk oynanış performansına etki ettiği çok açık bir gerçek. Örneğin, günümüzde e-Spor oyunlarını bir çok bilgisayarda rahatlıkla oynayabileceğiniz için düşük seviye bir bilgisayarınız olsa bile oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz. Lakin el yapınıza tutuş ve kullanış şeklinize uygun olmayan klavye, mouse ikilisi yüzünden oyunu oynarken çok zor durumlarda kalabilirsiniz. Masaüstü donanımlarından biri olan, HyperX Alloy FPS adlı mekanik klavyeyi siz okuyucularımıza tanıtacağız. Öncelikle kutu ve kutu içeriğinden başlamak istiyorum.

HyperX Alloy FPS Taşınabilir Mekanik Klavye
Kutu içeriği

Kutu içeriğinde alışık olmadığımız bir tablo ile karşı karşıya kalıyoruz. Nedeni ise, klavyeye özel bir taşıma çantası çıkıyor. Bunun yanında bir adet kullanım klavuzu, bir adet garanti belgesi, bir adet USB destekli bağlantı kablosu( bu kablonun bir ucu normal USB iken diğer ucu Micro USB), toplamda sekiz adet oyun oynarken kullanmak için tasarlanmış tuş (1, 2, 3, 4 rakamları ve W, A, S, D tuşları) ve son olarak da klavyemiz bulunuyor. Bu arada çantayı ve tuş takımını koymaları benim çok hoşuma gitti. Çok daha yüksek bütçeli ürünlerde bile bulunmuyor ve bu tarz küçük şeyler kullanıcının düşünlerini değiştirebilecek şeyler.

Tasarım ve Performans

Tasarımsal olarak, minimal ve yekpare bir görüntüsü olduğunun altını çizmek gerekir. Tam anlamıyla dikdörtgen şekille birlikte minimalliği harmanlayan HyperX taşınabilir bir ürün ortaya çıkarmak istemiş, lakin, 1024 gram olması nedeniyle sürekli yanınızda taşımanız pek kolay görünmüyor. Bütün tuşlar birbirleriyle iç içe konumlandırılmış durumda olduğundan, bir saatten fazla dinlenmeden kullandığım zaman da bileklerime ağrı girdi.

« Sennheiser 373D oyuncu kulaklığı | HyperX Cloud Revolver S »

Seçenekler
Stil

Yukar? Git