Oyuncu Ekipmanları Oyuncu ekipmanları fikir alış verişi, bilgi ve destek forumu.

01-11-2019, 10:34 PM 1
Cavusoglu4444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SB Üyesi
Ad Soyad:
Üyelik tarihi: Jan 2019
Bulunduğu yer:
Mesaj: 301
Cinsiyet:
Operatör:
Aldığı Beğeni: 1/0
Ticaret:0, 0%
Bir önceki kulaklık incelememde kulaklığın oyunlar için ne derece gerekli olduğuna da değinmiştim. Kısaca tekrardan hatırlatmak gerekirse, özellikle FPS türündfeki oyunlar için çok önemli olduğunu söyleyebilirim. Bunun nedeni ise etraftaki seslere göre tepki vermemiz. Yani sağdan, soldan ya da arkamızdan gelen düşmanları anlayabilmemiz. Bu tepkiyi en iyi sağlayan olay ise kulaklıklardaki 7.1 desteği. Bu seferki inceleme masamıza konuk olan Sennheiser 373D'de 7.1 desteği olan kulaklıklardan biri ve 1350 liralık yüksek fiyatıyla da dikket çekiyor. Peki, bakalım fiyatını ne kadar hakkediyor?

Kutu ve Kutu içeriği

Öncelikle büyük bir kutuya sahip olduğunu söylememiz gerekiyor. Ön yüzünde kulaklığın resmi, arka yüzündeyse ürün ile ilgili bilgiler bulunuyor. Sağlam ve korumalı bir kutuya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında kutu içeriğinde ise kulaklık, kullanım klavuzu, garanti belgesi, bir adet 3.5mm jaklı Micro USB kablosu ve bir adet Dolby ses sürücüsünü bulunduran Micro USB girişli USB çıkışlı kablo bulunuyor. Ayrıca bu kablo üzerinden Dolby 7.1 ses sürücüsünü kapatıp açabileceğimiz düğme bulunuyor.

Tasarım ve Ergonomi

Tasarımına göz attığımızda ise sade ve yekpare bir görüntüsü olduğunu söylemek mümkün. Oldukça minimal bir görüntü sergileyen 373D hafif olmasıyla da bu minimal görüntüsünü de tamamlıyor. Fakat küçük ve hafif bir kulaklık olmasına karşılık esnek bir kulaklık değil. Yani kafanızdayken bir iki saat sonra sıkıntı verebiliyor. Her ne kadar kafa bendı ve kulak yastıkları kaliteli süngerle yapılmış olsa da pek yumuşak olmadıkları için kafanıza ve kulaklarınıza belli bir süre sonra baskı yaratabiliyor. Şahsen 2-3 saatlik kullanımımdan sonra kulaklarımı ağrıttığı için çıkarmak zorunda kaldım. Bu nedenlerden ötürü uzun saatler boyunca kullanacak kişilerin temkinli yaklaşmasında fayda var. Bunun dışında mikrofonunun da çok uzun olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki bunun avantajları ve dezavantajları var. Öncelikle avantajına değinirsek, herhangi bir ses kaybını doğrudan engelliyor. Çünkü neredeyse ağzınızın içine kadar uzanıyor. Dezavantajıysa, böyle olduğu içinde en ufak nefes alış verişleriniz bile karşı tarafın duymasına yol açıyor ve rahatsızlık verebiliyor.

« Razer ManO'War 7.1 Kulaklık | HyperX Alloy FPS Taşınabilir Mekanik Klavye »

Seçenekler
Stil

Yukar? Git