Oyuncu Ekipmanları Oyuncu ekipmanları fikir alış verişi, bilgi ve destek forumu.

01-11-2019, 10:33 PM 1
Cavusoglu4444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SB Üyesi
Ad Soyad:
Üyelik tarihi: Jan 2019
Bulunduğu yer:
Mesaj: 301
Cinsiyet:
Operatör:
Aldığı Beğeni: 1/0
Ticaret:0, 0%
Günümüzde oyun kalitesini arttırmak için kasa içi donanımın dışında masaüstü donanımların da çok önemli yere sahip olduklarını unutmamalıyız. Bunu oynadığınız oyunlara göre klavye, mouse ve kulaklık olarak ayırmak mümkün. Oyunda aldığınız performansın yanı sıra, masaüstü donanımların direk oynanış performansına etki ettiği çok açık bir gerçek. Örneğin, günümüzde e-Spor oyunlarını bir çok bilgisayarda rahatlıkla oynayabileceğiniz için düşük seviye bir bilgisayarınız olsa bile oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz. Lakin el yapınıza tutuş ve kullanış şeklinize uygun olmayan klavye, mouse ikilisi yüzünden oyunu oynarken çok zor durumlarda kalabilirsiniz. Masaüstü donanımlarından biri olan, HyperX Alloy Elite RGB adlı mekanik klavyeyi siz okuyucularımıza tanıtacağız. Öncelikle kutu ve kutu içeriğinden başlamak istiyorum.
Kutu içeriği

Kutu içeriğinde alışık olduğumuz bir tablo ile karşı karşıya kalıyoruz. Bunun yanında bir adet kullanım klavuzu, bir adet garanti belgesi, toplamda sekiz adet oyun oynarken kullanmak için tasarlanmış tuş (1, 2, 3, 4 rakamları ve W, A, S, D tuşları) ve son olarak da klavyemiz bulunuyor. Tuş takımını koymaları benim çok hoşuma gitti. Çok daha yüksek bütçeli ürünlerde bile bulunmuyor ve bu tarz küçük şeyler kullanıcının düşünlerini değiştirebilecek şeyler.

HyperX Alloy Elite RGB Mekanik Klavye İncelemesi
Tasarım ve Performans

Tasarımsal olarak, minimal ve yekpare bir görüntüsü olduğunun altını çizmek gerekir. Tam anlamıyla keskin hatlara sahip bir şekille birlikte minimalliği harmanlayan HyperX, görsel olarak bizleri etkileyen bir ürün ortaya çıkarmak istemiş. Kullanılan malzeme kalitesi de kalite hissiyatını arttıran etkenlerin başında gelmiş diyebilirim. Tuşların aralarındaki boşluk ve basış kuvveti zira başarılı. Ne oyun oynarken sizleri zorlayan en ufak bir durum oluyor, ne de yazı yazarken keyfinizi kaçırıyor. Ergonomik olarak eleştirebileceğim tek nokta, Alloy Elite RGB'de herhangi bir bileklik olmayışı. Uzun süren yazım dönemlerinde bu durum canınızı sıkabiliyor ve bileğinizi ağrıtabiliyor. Keşke HyperX klavye ile birlikte bir bileklik verseydi.

« - | Monster Pusat 7.1 Surround Headset »

Seçenekler
Stil

Yukar? Git