Fotoğraf Makineleri - Kamera Fotoğraf Makineleri ve kameralar hakkında bilgi alabilir, bilgi paylaşabilirsiniz.

01-11-2019, 10:01 PM 1
Cavusoglu4444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SB Üyesi
Ad Soyad:
Üyelik tarihi: Jan 2019
Bulunduğu yer:
Mesaj: 301
Cinsiyet:
Operatör:
Aldığı Beğeni: 1/0
Ticaret:0, 0%
Canon EOS 200D modeli ile karşınızdayız. Canon EOS 100D modelinin yenilenmiş bir versiyonu olarak görülmesi gerekiyor olsa da tamamen yeni bir fotoğraf makinesi gözüyle bakılması gerek, EOS 200D modeline. Çünkü kağıt üzerinde hem teknoloji anlamında hem de yeni gövde yapısı ile önceki modelinden çok daha iyisini sunabiliyor. Bakalım bu yeni ufaklık neler getirmiş, ne gibi yenilikler sunmuş.

Canon’un sınıf olarak EOS 1300D ile EOS 800D modelleri arasında konumlandırdığı 200D, önceki modeli ilk duyurulduğunda hayal kırıklığı yaratmıştı. Herkes Canon 6D Mark II beklerken şapkanın altından EOS 100D (amerikan versiyonu SL1) çıktı. Canon’un burada hedeflediği şeyin “Dünya’nın En Küçük DSLR Fotoğraf Makinesi” olduğunu söyleyebiliriz. Hiç beklenmeyen bu makinenin çıkması hayal kırıklığı yaratsa da sundukları ile adeta en çok satan DSLR modellerinden biri yaptı, onu. Çünkü hem yükte hem de pahada hafi olan bu cihaz EOS 700D ve EOS 1200D’nin arasında konumlandırsa da 700D’yi geri plana itti. APS-C sensör boyutu, 18MO çözünürlük, DIGIC 5 Görüntü işlemci EOS 700D modelinden alınmıştı. Bu sayede satış rakamları çok daha iyi sonuçlar alınmasını sağladı. Aradan geçen zaman bu sınıfta yeni bir model gelmesini öngörülmesini sağlıyordu. Yeni Canon modellerin tamamında olan güçlendirilmiş Hybrid AF sistemi, daha yüksek çözünürlük vs gibi özellikler yeni gelecek ve 100D’nin devamı niteliğini taşıyacak modelde de olmalıydı. Şimdi bu özelliklerin çok daha fazlasını EOS 200D modelinde görebiliyoruz. Bakalım neler eklenmiş.

Canon EOS 200D 24.3MP Çözünürlüğe Sahip Fotoğraflar
Bir önceki modelden yaklaşık 6MP daha yüksek çözünürlük sunuyor ve yeni modelin tam çözünürlüğü 6000 x 4000 yani tam 24 megapixel. APS-C boyutlu yani crop bir sensör kullanılan model 22.3 x 14.9 mm boyutlarında bir sensöre sahip. Yani EOS 800D, 77D, 80D modellerinde kullanılan boyutlarla aynı.

24MP çzöünürlük fotoğraf baskısı anlamında oldukça büyük boyutta baskılar almanızı sağlayacaktır.

Canon EOS 200D DIGIC 7 Görüntü İşlemci ile daha güçlü
Görüntü işlemci günümüzde sıkça telafuz edilse de anlamını çoğumuz önemsemeyebiliyoruz. Sensör ile birlikte fotoğrafı ortaya çıkaran ve size fotoğrafın son halini veren sistemin adı görüntü işlemci. EOS 200D modelinde kullanılan işlemci de serinin son üyesi olan DIGIC 7.

Aslında Görüntü işlemciyi şöyle daha iyi anlaşılabilir. Bilgisayarınızdaki anakart = fotoğraf makinenizdeki sensör; bilgisayarınızdaki ekran kartı = fotoğraf makinenizdeki görüntü işlemci. Yani bu olmadan herhangi bir işlem yapılamaz.EOS 200D modeli artık Dual Pixel AF Sistemine sahip
Tüm yeni Canon modellerinde kullanılan Dual Pixel CMOS AF sistemi, çok daha hızlı neteme yapabilmesi ve videoda da etkin bir konu takibi yapabilmeniz için önemli. Size koşarak gelen bir çocuğun fotoğraflarını çekmek istiyorsunuz diyelim. Çocuk yaklaştıkça netlemesi zor olabilir. Hele ki video çekimi yapıyorsanız. Yeni nesil af sistemi bunu yapmanızı basitleştiriyor ve tüm fotoğraflarda ve videolarda konunun netliğini sağlayabiliyor. Aynasız makinelerden tanıdığımız sistemlere benzer fakat onlardan çok daha iyi olan bu sistem güncel Canon modellerinin tamamında kullanılmaya başlandı.

Canon 200D artık hareketli bir dokunmatik ekrana sahip
EOS 100D modelinde yer alan sabit dokunmatik ekran ayar yapma konusunda kolaylık sağlıyordu. Şimdi sıra hareketli bir ekrana gelmiş olmalı ki EOS 200D modelinde hareketli 3.0” boyutunda, dokunmatik bir ekran yer alıyor. 180° terse 90° aşağıya dönebilen ekranın dokunmatik özelliği ise oldukça hızlı.

« Subgreen Ring Light Sürekli Led Işık İncelemesi | - »

Seçenekler
Stil

Yukar? Git