Fotoğraf Makineleri - Kamera Fotoğraf Makineleri ve kameralar hakkında bilgi alabilir, bilgi paylaşabilirsiniz.

01-11-2019, 10:00 PM 1
Cavusoglu4444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SB Üyesi
Ad Soyad:
Üyelik tarihi: Jan 2019
Bulunduğu yer:
Mesaj: 301
Cinsiyet:
Operatör:
Aldığı Beğeni: 1/0
Ticaret:0, 0%
Aynasız fotoğraf makinelerinin öncü markalarından olan Olympus yeni çıkarttığı Olympus OM-D E-M10 Mark III fiyatı konusunda bu hafta içinde bir şekillenme başladı. Bu yeni modelin ilk inceleme yazısını yazmaktan dolayı gurur duyduğumuzu belirtmemiz gerek. Heyecan yaratan yeni model olan Olympus OM-D E-M10 Mark III teknik özellikleri nedir? Olympus OM-D E-M10 Mark II modelinden farkı nedir? Bunları bu yazımızda detaylı olarak görebileceksiniz. Bakalım Olympus nerelerde neyi değiştirmiş…

Olympus OM-D E-M10 Mark III 4K
Olympus’ un dünya üzerinde en çok satan modeli olarak lanse edilen OM-D E-M10 Mark II modelinde olan özelliklerin üzerine en önemli özellik olarak 4K 30fps video kaydı eklendiğini görüyoruz. Tek tuş ile video moduna geçebileceğiniz bir body tasarımına sahip. Eski modelde bulunan video sınırı ise FULL HD olarak göze çarparken bu modele 4K video eklenmesi rakiplerine olan özellikleri daha çok aşacağı anlamına geliyor. Tabi 4K video çekebilmek için alacağınız hafıza kartları farklı kalitede ve farklı özellikleri barındırması gerekecek. Biz bu konuda saniyede 95mb/sn okuma ve yazma hızı olan kartları öneriyoruz. Minimum olarak önerdiğimiz kart kapasitesi 64gb olması sizi 4k çekimlerinde rahatlatacaktır. Video kısmını atlarsak makinenin işlemci konusunda bir adım daha ileriye gittiğini söylemek mümkün.

Çift dört çekirdekli TruePic VIII işlemcisi sayesinde artık fotoğrafı işlemek daha hızlı ve teknolojiye ayak uydurarak devam etmiş olacaksınız. MFT bayonetli fotoğraf makinelerinin sensör boyutları küçük olmasına rağmen bu açığı işlemcinin güçlü hali ile kapatabilirsiniz. Makinede bulunan bazı efektler çok iyi vaziyette özellikle minyatür, HDR ve siyah-beyaz gibi toplamda 15 adet modu bulunuyor. 5 eksenli görüntü sabitleme teknolojisi sayesinde bir gimbal gibi titreşimi en aza indireceksiniz. Böylelikle lenste titreşim engelleyici arama zorunluluğunuz olmayacak ve saniyede 8.6 fps seri çekim hızı sayesinde her anı net yakalayabileceksiniz. Üzerinde entegre olarak bulunan wifi bağlantı sayesinde çektiğiniz fotoğrafları anında cep telefonu, tablet gibi ürünlere gönderip üzerinde oynama yaparak sosyal medyaya gönderebiliyorsunuz.

Olympus OM-D E-M10 Mark III Teknik Özellikleri
16MP Four Thirds Live MOS Sensör
Çift Dört Çekirdekli TruePic VIII İşlemci
Micro Four Thirds Lens Sistemi
UHD 4K 30fps Video Kaydı
Video Klip Modu
2.36m-Nokta 1.23x Elektronik Vizör
3.0″ 1.04m-Nokta Eğilebilir Dokunmatik LCD
Gövdeden 5-Eksenli Görüntü Sabitleme
121 Nokta Kontrastlı Algılama AF Sistemi
8,6 fps Seri Çekim Hızı ve ISO 25600
Dahili Wi-Fi
Sessiz Deklanşör Ayarı

« Canon 800D İncelemesi ve Teknik Özellikleri | Lowepro Pro Roller İncelemesi (X100, X200, X300) »

Seçenekler
Stil

Yukar? Git